Southern Cruisers Riding Club

Wallachia chapter

Ride & Free

SCRC - Wallachia chapter
Vyjížďka, Lhotka camp Javořice, 13.-14.7.2013

Za krásného počasí jsme vyjeli do malého kempu na rodinném statku poblíž Telče. Na počasí jsme měli skutečně štěstí, protože ještě v pátek lilo jako z konve. Jeli jsme jako obvykle po okreskách, protože dálnice nikoho z nás nebaví. Cestou jsme udělali krátkou zastávku v Rudicích, abychom dali svíčky na hrob dědy Edy. Poznali jsme jej před dvěma lety na jedné z našich vyjížděk, kdy jsme navštívili rudický větzrný mlýn. Děda Eda tam dělal průvodce a náramně nás pobavil ( foto ). Když jsme mlýn navšívili minulý rok, byl tam už nový průvodce, bohužel takový nemastný, neslaný ... Dědovi Edovi se těžko kdy někdo vyrovná.
Odpoledne jsme dorazili do kempu s dvěstěpadesáti kilometry v zádech. Mrazík s Renčou byli v kempu už minulý rok, tak si po postavení stanů vyrazili na známý nedaleký rybníček. My ostatní jsme si prošli vesnici a zakotvili v místní hospůdce na jedno točené. Po návratu do kempu jsme si udělali oheň a skvěle se bavili až do půlnoci. Prostě pohodička a legrace.
V neděli ráno jsme se pomalu sbalili a na přání Evči vyjeli do Motorkářského doupěte v Humpolci. Byla to sice šedesátikilometrová zajížďka ale od nás je to přeci jen podstatně dál, tak proč toho nevyužít. Doupě je opravdu velice zajímavé a stojí za to ho příležitostně cestou kdykoliv navštívit. Zvláště Evča si pochvalovala skutečně domácí vývar. Různých bikerských a jiných retro harampádí je v Doupěti mraky. Stálo to za to. Cestou z Humpolce na Žďár jsme se stavili v jedné vesnické hospůdce na jídlo. Byla to opravdu typická vesnická hospa. Žádný stres a spěch, kuchař vysmátý jak lečo. Evču kuchař upozornil, že hermelín v bramboráku bude trvat třičvrtě hodiny, protože dělají z čerstvých surovin. Tak si objednala jen šťouchané brambory se špekem. Na jídlo jsme nakonec stejně čekali padesát minut .... tož, komedie :o))). Kvůli zdržením jsme nakonec vynechali návštěvu pernštejnského hradu a i tak jsme byli doma až před sedmou večer. Ale fajně bylo.
(Bob)

GALERIE :
Bob - rajce.idnes.cz
Mrazík - rajce.idnes.cz
Richie - rajce.idnes.cz

GALERIE na FB : (tyto galerie jsou ke zhlédnutí pouze po přihlášení na Facebook )
MiraRider - FB