Southern Cruisers Riding Club

Wallachia chapter

Ride & Free

SCRC - Wallachia chapter
Brejlování s Adrou, 21.4.2013, Kohútka a Frýdlant n.O.

Hezkou neděli jsme chtěli využít pro výjižďku na podporu charitativní akce Brejlování s Adrou, kterou uspořádal motoklub Motoholky jako podporu organizace Adra na slavnostní ukončení sbírky brýlí pro Afriku.
Vyjeli jsme si o trošku dříve abychom si dali vyhlášené kynuté borůvkové knedlíky v restauraci na Kohútce. Tesně pod kopcem se mi rozsvítila na tachometru kontrolka dobíjení a diagnostiky motoru. Doufal jsem, že je jen slabší má pět let stará baterie .... uvidíme ;o) Evča zvládla úplně v pohodě i klikatou cestu plnou štěrku přes Soláň a na Kohútku. Na vrcholu byl na svahu stále ještě sníh ale na ježdění to už nebylo. Na knedlících jsme si skvěle pošmákli. nekteří zvládli i plnou porci čtyřech kousků. Na chvíli za námi přijel i Erik. ten ale po jídle zase spěchal za svou nemocnou Natálkou.
My ostatní jsme se vydali do Frýdlantu k cíli naší vyjížďky. S opatrností jsme opět zvládli všechny zatáčky plné štěrku a já stále doufal, že to ještě s baterií zvládnu celé a doma se na to mrknu ..... doufal jsem marně :o) U cedule s označením konce města Ostravice vypnul nejdřív tachometr. Asi po dalších 200 metrech už to bylo jen střílení do výfuků a motocykl se odporoučel do věčných lovišť. Měl jsem si asi na Kohútce u údržby vyptat nějaký voltmetr a místo do Ostravice bych stihl dojet do garáže. No co už :o) Ostatní posílám dál a čekám na švagra s firemní dodávkou. Chudák to neměl lehké. Dodávka byla naložená skříněmi a dalším nábytkem z Ikei, který se měl vykládat až v pondělí ráno. Kvůli krátkému nájezdu a vysoké korbě jsme pro naložení využili sjezd k rodinnému domku, aby byl sklon nájezdové rampy co nejmenší. Překvapil nás majitel, který nám místo pomci přišel vynadat, že jsme se měli zeptat jestli můžem použít na těch deset minut jeho soukromou pětimetrovou příjezdovou cestu ! Když jsem před rokem jel zase já pro švagra s jeho prasklou zadní gumou u Intrudera, ze sousedícího baráku za ním přiběhli lidé jestli nebude potřebovat pomoct a pak mu přinesli i něco k pití. Holt, všichni nejsme stejní, že ?!
Z vyprávění vím, že zbytek naší party přijel v pohodě na Frýdlanstké náměstí. Tam ale bohužel došlo k zablokování imobilizéru Evčiného Sporstera a než stihli znovu nastartovat kolona byla ta tam a už ji nedokázali najít. Vydali se tedy na kafčo a zákusek do Frýdku a pak na oběd do Čeladné. Jinak krásný den plný slunce :o)))
(Bob)

GALERIE :
Bob - rajce.idnes.cz
Mrazík - rajce.idnes.cz

GALERIE na FB : (tyto galerie jsou ke zhlédnutí pouze po přihlášení na Facebook )
Erik - FB